Pracownia Plastyczna "Ż"

zajęcia dla dzieci i młodzieży

przycisk zapisz 

urszula is 200

Urszula Issaieff,

artysta plastyk

pedagog, instruktor

plastyki, fotograf

Urodziłam się w Tomaszowie Mazowieckim. Studia na psychologii UŁ, na PWSSP, ASP w Łodzi. Dyplom z projektowania tkaniny, dywanu i gobelinu, fotografii. Od 1986 roku pracuję z dziećmi i młodzieżą prowadząc zajęcia twórcze, uczestnicząc w wielu prezentacjach Sztuki Dzieci w kraju i za granicą. Moi podopieczni uzyskali nagrody i wyróżnienia na wielu konkursach zagranicznych, ogólnopolskich ,wojewódzkich i lokalnych. W roku 1992 zorganizowałam Centrum Sztuki Dzieci i Młodzieży - Galeria „Di” gdzie prowadziłam zajęcia i promocje prac dzieci. W latach 1993 – 2016 realizuję kilkadziesiąt autorskich akcji plastyczno–happeningowych / między innymi z Fundacją Ulicy Piotrkowskiej /. W okresie 1996 - 2017 zajmuje się upowszechnianiem kultury i sztuki prowadząc galerie sztuki amatorów oraz profesjonalistów oraz zajęcia artystyczne. Od 2004 pracuję w Bałuckim Ośrodku Kultury gdzie oprócz powyższych form działalności koordynuję konkursy plastyczne, fotograficzne, pozyskuję sponsorów, a od pięciu lat prowadzę grupę seniorów Studio Maestro + . Przez cały ten okres organizuję i prowadzę plastyczne warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Swoją twórczość rozwijam w zakresie malarstwa, fotografii, grafiki, form przestrzennych z wikliny. Interesuję się kulturą wschodnią /Yoga, Zen/ filozofią,muzyką, plastyką, filmem i teatrem.

Terminy:

Grupa I - środa 16.00  - 17.30 / dzieci 6 - 8 lat /

Grupa II - środa 17.45 - 19.15 / dzieci starsze i młodzież , 12 - 15 lat /

Grupa III - czwartek 16.00 - 17.30 / dzieci 9 - 11 lat /

Grupa IV - czwartek 18.00 - 20.00 / młodzież i dorośli , powyżej 15 lat /

Grupa I Grupa II
Grupa III Grupa IV

Opis:

Program autorski. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat, młodzieży powyżej 15 lat oraz osób dorosłych.

Celem ogólnym spotkań jest kształcenie postawy twórczej , wrażliwości estetycznej ,

wyrabianie nawyków kontaktu ze sztuką i podniesienie samooceny .

Cele szczegółowe: zapoznanie i wzbogacenie wiedzy uczestników w zakresie różnorodnych

technik plastycznych takich jak: rysunek /ołówek ,marker, węgiel, sangwina /; malarstwo / farby plakatowe, olejne, akwarelowe, pastele suche i olejne, batik /grafika / linoryt, gipsoryt,/

rzeźba / glina, formy dekoracyjne i przestrzenne z różnych materiałów /, collage. Tematyka jest bardzo różnorodna, opiera się na obserwacji i doświadczeniu, wyobraźni i fantazji, potrzebie eksperymentowania materiałami i narzędziami, literaturze i muzyce.

Uczestnicy zajęć uczestniczą w konkursach oraz wystawach sztuki dzieci i młodzieży.

Finałem zajęć stałych jest doroczna wystawa prac uczestników zajęć w Galerii „Ż”.

Koszt zajęć w grupach I,II,III - 18,00 zł razy ilość zajęć w miesiącu .

Koszt zajęć w grupie IV - 20,00 zł razy ilość zajęć w miesiącu.

Informacje - zapisy - sekretariat

Bałucki Ośrodek Kultury "Na Żubardzkiej", ul. Żubardzka 3;
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 42 651 67 47

Plastycznie w BOK 2016 -zima
Plastycznie w BOK 2016 -zima
Previous Next Play Pause