4.06.2021, godz. 18.00 - Spektakl teatralny pt. "Odchodzę" w wykonaniu studentów Uniwersytetu Łódzkiego, odbędzie się w Centrum Twórczości Lutnia BOK, ul. Łanowa 14, tel. 42 652 62 27 Wstęp wolny.
Scenariusz spektaklu inspirowany jest zbiorem reportaży Marty Abramowicz „Zakonnice odchodzą po cichu”. Książka ukazała się w 2016 roku; dyskutowały o niej wszystkie media, od „Niedzieli” zaczynając, a na Pudelku kończąc. Głos zabrały w niej byłe zakonnice. Byłe zakonnice nie mówią. Może dlatego, że milczenie jest regułą wielu zakonów. A może, to co wypowiedziane, zadaje ból.
W spektaklu nie atakujemy wiary, która jest intymna i indywidualna.  Chcemy pokazać człowieka, który w swojej nagości i zaufaniu zderza się z hierarchią opartą na schematach władzy.

Opowiadamy: o śpiewie, który zgasł. Bo przecież śpiewać nie wypada. I nie wolno. O hierarchii, w której kobiety mogą jedynie słuchać, a nie mówić. Nie myśleć lecz wykonywać powierzone im funkcje. O miłości, która zostaje sprowadzona do formuł.

Scenariusz i reżyseria: Michał Rzepka

Występują studentki Produkcji Teatralnej UŁ: Daria Dziedzińska, Agata Mazurek, Wiktoria Lauks, Agata Gawrysiak, Karolina Jędrzejczyk, Sandra Kocoń.


telefon 100

zadzwoń do nas - 42 651 50 30

 e mail 100

oceń nas

mapa 100

przyjdź do nas

Łódź, ul. Limanowskiego 166

loading...
INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
osób, których dane przetwarzane będą przez BOK

uslugi rozne
mecenasi

uczestnicy odbiorcy

partnerzy rodo250

Regulamin uczestnictwa i odpłatności za udział w formach stałych w Bałuckim Ośrodku Kultury

 

Jeśli, w związku z planowanym udziałem w wydarzeniu, potrzebujesz dostosowania w postaci audiodeskryptora lub tłumacza prosimy o pilny kontakt: 42 651-50-30 lub e-mail: sekretariat@bok.lodz.pl

lodz kreuje

logo lodz kreuje pion

Newsletter Bałuckiego Ośrodka Kultury w Łodzi