„Festiwal Kreatywności Młodych” jest nowym wydarzeniem edukacyjno-animacyjnym stymulującym kreatywność i aktywizującym kulturalnie różne grupy wiekowe społeczności lokalnych młodych finalistów festiwali i konkursów z 4 obszarów (teatru, muzyki, tańca i plastyki). Głównym celem jest edukacja kulturalna (bezpośrednia młodych wykonawców oraz pośrednia realizowana przez nich w swoich środowiskach lokalnych). FKM jest nowym spojrzeniem na rolę młodych w środowisku oraz rolę instruktorów i animatorów jako źródła energii i bodźca pobudzającego do kreatywnego zmieniania świata i otoczenia.

           PATRONATY:

Festiwal Kreatywności Młodych otrzymał Patronat Honorowy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

mkidn kolor 200

            Prezydent H Z 200    logo wer horyzont zhaslem pl kolor 3
         TVP3 Lodz 200                logo radio lodz 200

 

 

W ramach Festiwalu Kreatywności Młodych 2020 odbędą się:

- 41 Ogólnopolski Festiwal Teatru Młodych "Dziatwa" 2020 (kliknij w baner poniżej)

dziatwa 2020 z data X 870 1

- 30.Wystawa Rysunku i Malarstwa "Mój Teatr" (kliknij w baner poniżej)

banery MT 20 870 1

- XX Festiwal Teatrów Przedszkolnych im. Henryka Ryla (kliknij w baner poniżej)

ryl 2020 banery 1170 1

- XII Wojewódzki Festiwal Muzyczny Dzieci i Młodzieży „Pięciolinia Marzeń (kliknij w baner poniżej)

 pieciolinia 20 870 1

- Bałuckie Spotkania Recytatorów (kliknij w baner poniżej)

BSR 2020 1170 1

- OPENTANIEC (kliknij w baner poniżej)

opentaniec 20 1170 1

O Festiwalu Kreatywności Młodych

„Kreatywność" to wymyślanie, eksperymentowanie, wzrastanie, ryzykowanie, łamanie zasad, popełnianie błędów i dobra zabawa” (Mary Lou Cook) - myśl przewodnia naszego Projektu oddaje w pełni wszystkie jego elementy, którymi chcielibyśmy się kierować. Festiwal Kreatywności Młodych jest efektem podjętej przez nas próby nowego zdefiniowania zadania domu kultury w edukacji kulturalnej wielopokoleniowego środowiska. W sposób naturalny od lat mamy kontakt z najlepszymi młodymi twórcami i wykonawcami realizując tak mocno osadzone w lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim środowisku festiwale i konkursy jak m.in.: Festiwal Teatru Młodych DZIATWA, Festiwal Muzyczny dla dzieci i młodzieży PIĘCIOLINIA MARZEŃ, Festiwal Teatrów Przedszkolnych im. H.RYLA, Bałuckie Spotkania Recytatorów czy Wystawa rysunku i malarstwa MÓJ TEATR. Tym razem dokonujemy istotnej zmiany ich charakteru i nadajemy im nowy wymiar. Z konkursów artystycznych przekształcone zostają dodatkowo w spotkania uzdolnionych artystycznie młodych wykonawców, których zapraszamy do nowej misji – przenoszenia bakcyla aktywnego uczestnictwa w kulturze na ich środowiska lokalne. Cykle dodatkowych działań podjętych podczas konkursów i festiwali wyposażą młodych wykonawców oraz ich instruktorów i edukatorów w kompetencje niezbędne do pobudzania kreatywności własnej i środowisk, z których się wywodzą oraz zainicjują szerzenie tego bakcyla w środowiskach, z których się wywodzą. Zaprosimy ich także do podejmowania działań z obszaru animacji i edukacji kulturalnej opartych na ich możliwościach i dokonaniach artystycznych, a te złożą się na Festiwal Kreatywności Młodych.

Realizując Festiwal Kreatywności Młodych chcemy poprzez 10 różnych obszarów artystycznej ekspresji pobudzić kreatywność i dotrzeć do wielopokoleniowych środowisk młodych wykonawców i twórców, także niepełnosprawnych oraz wywodzących się z innych środowisk narażonych na wykluczenie społeczne. W każdym z wydarzeń rozpoczniemy od własnego pomysłu indywidualnego uczestnika lub grupy, który zostanie zgłoszony do udziału w danym wydarzeniu z obszaru teatru, plastyki, muzyki, sztuki mówienia, tańca, nowych technologii - obszar swoich zainteresowań każdy indywidualny uczestnik lub zespół wybiera samodzielnie i świadomie. Udział w zaproponowanych przez nas warsztatach da młodemu uczestnikowi szanse poeksperymentowania w obszarze jego zainteresowań, będzie też elementem inspirującym do poszukiwań nowych rozwiązań. Zależy nam na warsztatach grupowych aby wyzwoliły one chęć współpracy z innymi, dzielenia się swoimi doświadczeniami, umiejętnościami. Damy możliwość zadawania pytań i bardzo liczymy, że będzie ich całe mnóstwo, na które odpowiadać będą zaproszeni przez nas eksperci z danych dziedzin sztuki. Chcemy aby podczas spotkań i warsztatów rozpocząć przełamywanie rutyny, aby znalazł się w każdej formie aktywności element zaskakujący i wymuszający na realizatorze, kreatywne spojrzenie na temat, który ma poruszyć młody człowiek. Wszystkie spotkania, dyskusje, warsztaty mają rozbudzić zmysły, mają spowodować radość i to zarówno z powodu, że wydarza się coś śmiesznego jak również z samego uczestniczenia w nich, mają zachęcić do poszukiwań i wyzwolić odwagę do podjęcia próby realizacji swojego pomysłu.
Festiwal Kreatywności Młodych poruszał się będzie w czterech obszarach sztuk artystycznych: teatr, muzyka, plastyka i taniec.

belka 2

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
http://www.mkidn.gov.pl/media/_img/content/mkidn_01_cmyk.jpg
 
 

 

 


telefon 100

zadzwoń do nas - 42 651 50 30

 e mail 100

oceń nas

mapa 100

przyjdź do nas

Łódź, ul. Limanowskiego 166

loading...
INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
osób, których dane przetwarzane będą przez MSK w Łodzi

uslugi rozne
mecenasi

uczestnicy odbiorcy

partnerzy rodo250

Regulamin uczestnictwa i odpłatności za udział w formach stałych w Miejskiej Strefie Kultury w Łodzi / Bałuty

 

Jeśli, w związku z planowanym udziałem w wydarzeniu, potrzebujesz dostosowania w postaci audiodeskryptora lub tłumacza prosimy o pilny kontakt: 

Miejska Strefa Kultury w Łodzi
Adres: ul. Krzemieniecka 2a
Kod: 94-030 Łódź

Telefon: 42 674 92 30
E-mail: sekretariat@msk.lodz.pl

Witryna internetowa:
http://miejskastrefakultury.pl/

lodz kreuje

logo lodz kreuje pion

Newsletter