kalendarium III 2020

Premiera spektaklu pt. „Wojna, dziecko, matka” - O właśnie tak jest pięknie? Grupy Teatralnej 25.godziny

 

Termin:

20.03.2020 godz. 18.00

 

Opis:

"Wojna, dziecko, matka" to autorska adaptacja nagradzanego tekstu Tomasza Mana. Sen, metafizyka, wspomnienie przenikają się ze scenami realistycznymi. Gdzie jest granica zła ? Jaki jest pozytywnie intencjonalny sens relacji ? Do czego prowadzi eskalacja zła? Czy znamy te momenty z historii ? Jak zatrzymać efekt domina? Obszary badane to: myśl, słowo, motywacja, intencje, podszepty jako najmniejsze elementy, puzzle, klocki dialogu i interakcji. W obrazie mogłoby to mieć kształt wciąż rozpoczynających się procesów komórkowych lub nowo powstających elementów światów w procesie. Obraz ten traktuję jako komunikat traktujący o ciągłej dynamice relacji. Dalej pytamy o źródła miłości i nasiona złego. Motyw drogi, wędrówki i ciągłej zmiany to jakaś jednak stałość świata zastanego.

I dalej a co jeśli ekspresja jest wielobarwna? Jaki jest schemat intensyfikacji zła ? Co jest początkiem narastania? Dlaczego miłość i wybory dziecka mają taką siłę? Co jeśli nie ma miłości? Co ją na nowo rozbudza w różnych kontekstach relacyjnych? Czy jej łagodność i delikatność przekazu może oddziaływać na silniejsze bodźce? Tło muzyczne stanowią utwory Yasmin Levy, Yurmy, Johna Coltrane'a, Pallatine Electric String Quartet, Lao che i Margaret oraz improwizowany montaż dźwięków.

Spektakl dla dzieci i młodzieży.
Wystąpią: Oliwia Michalska, Milena Gołek, Wiktoria Kukuć, Zuzanna Janiszewska.
Autor tekstu - Tomasz Man
Reżyseria - Dorota Radziewicz z Zespołem
Muzyka: Yasmin Levy, Yurma, John Coltrane, Pallatine Electric String Quartet, Lao che i Margaret oraz improwizowany montaż dźwięków.

Kontakt do organizatora:

Centrum Edukacji Kulturowej NA ŻUBARDZKIEJ, Łódź, ul. Żubardzka 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 42 651 67 47

 

lodz kreuje

logo lodz kreuje pion

Newsletter Bałuckiego Ośrodka Kultury w Łodzi

loading...
INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
osób, których dane przetwarzane będą przez BOK

uslugi rozne
mecenasi

uczestnicy odbiorcy

partnerzy rodo250

Regulamin uczestnictwa i odpłatności za udział w formach stałych w Bałuckim Ośrodku Kultury

 

Jeśli, w związku z planowanym udziałem w wydarzeniu, potrzebujesz dostosowania w postaci audiodeskryptora lub tłumacza prosimy o pilny kontakt: 42 651-50-30 lub e-mail: sekretariat@bok.lodz.pl

Back to top