Pełna treść stanowiska Pani Prezydent Miasta Łodzi w sprawie koronawirusa tutaj

 kalendarium III 2020

Bałucki Ośrodek Kultury w gronie laureatów konkursu „Adamed dla Seniora”

tutaj LINK

 

Media o projekcie:

https://tulodz.pl/balucki-osrodek-kultury-na-konkursowym-podium,new,mg,3,68.html,2674

 

Bałucki Ośrodek Kultury zdobył III miejsce w ogólnopolskim konkursie „Adamed dla Seniora”.
Za sprawą dofinansowania, które wynosi 3 000 zł, zrealizuje projekt „Łódzkiej Akademii Zdrowia 60+”, czyli cykl warsztatów i zajęć sportowo-rehabilitacyjnych.
 

Łódzki projekt został wybrany z grona 130 zgłoszeń z całej Polski, spośród których Jury wybrało trzy najlepsze pomysły i wyróżniło je nagrodą finansową w wysokości 10 000, 5 000 i 3 000 zł. Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się również: Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach (I miejsce), Rzeszowski Dom Kultury (II miejsce)

„Wyłonienie trzech najlepszych projektów było dla Jury Konkursu trudnym zadaniem. Każde ze zgłoszeń zawierało aktywności i pomysły poprawiające jakość życia Seniorów w lokalnych społecznościach. Dlatego pozostajemy pełni podziwu dla uczestników i wszystkim życzymy powodzenia przy dalszej realizacji tych jakże ważnych inicjatyw” – powiedziała Larysa Żuchowska, Kierownik Programu „Adamed dla Seniora”.

Przy ocenie projektów konkursowych brane były takie kryteria jak: dotychczasowa działalność organizacji, jakość działań, pomysłowość i kreatywność projektu czy uwzględnienie potrzeb osób starszych. 

Projekt wystartuje w kwietniu 2020. Rozpoczniemy od warsztatów kulinarnych i prozdrowotnych, konkursu kulinarnego, w maju odbędą się spacery, natomiast w czerwcu Akademię zwieńczy uroczysta gala finałowa”mówi Dobrosław Bilski, Dyrektor Bałuckiego Ośrodka Kultury.

 

Zajęcia sportowe, warsztaty i spacery

Zwycięski projekt „ ŁÓDZKA AKADEMIA ZDROWIA 60+” adresowany jest do Seniorów
z Łodzi, a w szczególności do mieszkańców dzielnicy Bałuty oraz absolwentów pierwszego rocznika oraz obecnych słuchaczy Samorządowego Uniwersytetu III Wieku. Uczestnicy oprócz nabycia nowej wiedzy i umiejętności, zostaną zainspirowani do podejmowania różnorodnych aktywności, które przyczynią się do nawiązania nowych kontaktów społecznych, nowych przyjaźni oraz integracji środowiska lokalnego. Dzięki dofinansowaniu Adamedu, Seniorzy będą mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach sportowo-rehabilitacyjnych, spacerach miejskich, prelekcjach i warsztatach kulinarnych oraz prozdrowotnych. Projekt będzie składał się z czterech bloków tematycznych: zdrowie i dieta, warsztaty i konkurs kulinarny, gimnastyka i rehabilitacja oraz spacery miejskie

 

Zdrowie na talerzu

W trakcie „ŁÓDZKIEJ AKADEMIA ZDROWIA 60+” eksperci podpowiedzą, jakie zdrowe potrawy powinny gościć na naszych stołach oraz zainspirują do wprowadzenia dobrych nawyków kulinarnych, aktywnego stylu życia oraz poznawania samego miasta.

Opiekunami projektu będzie m.in. Joanna Zawisza – mentorka kulinarna i dziennikarka oraz Radosław Stępień – odkrywca zakamarków Łodzi, fotograf i organizator fotospacerów. Do włączenia się w działania zaprosimy również łódzkich dziennikarzy, aktywnie uczestniczących w festiwalach prozdrowotnych i kulinarnych organizowanych w mieście. Wśród Patronów pojawią się łódzkie uczelnie, fundacje, stowarzyszenie „Galancie o Łodzi” oraz miejscy przedsiębiorcy. Koordynatorkami projektu z Bałuckiego Ośrodka Kultury  będzie  Dorota Grzegorczyk oraz Agata Cuper. 

Więcej informacji na temat projektu już wkrótce na stronie internetowej www.boklodz.pl  oraz kanałach social media.

lodz kreuje

logo lodz kreuje pion

Newsletter Bałuckiego Ośrodka Kultury w Łodzi

loading...
INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
osób, których dane przetwarzane będą przez BOK

uslugi rozne
mecenasi

uczestnicy odbiorcy

partnerzy rodo250

Regulamin uczestnictwa i odpłatności za udział w formach stałych w Bałuckim Ośrodku Kultury

 

Jeśli, w związku z planowanym udziałem w wydarzeniu, potrzebujesz dostosowania w postaci audiodeskryptora lub tłumacza prosimy o pilny kontakt: 42 651-50-30 lub e-mail: sekretariat@bok.lodz.pl

Back to top