kalendarium III 2020

Samorządowy Uniwersytet III Wieku

zajęcia dla seniorów

http://www.suiiiw.boklodz.pl/

przycisk zapisz

 

Opis:

Prezydent Miasta Łodzi ogłasza nabór na rok 2018/2019

Oferta Samorządowego Uniwersytetu III Wieku jest adresowana do mieszkańców Łodzi, którzy ukończyli 60 lat. Uczestnictwo jest bezpłatne.

Nabór słuchaczy na rok 2018/2019 trwa od 7 września do 4 października 2018 lub do wyczerpania limitu miejsc. Status słuchacza uzyskuje się na jeden rok (od października do czerwca).

Zapisy prowadzi Bałucki Ośrodek Kultury poprzez stronę www.bok.lodz.pl oraz www.strefazajec.pl. W rejestracji pomagają pracownicy Centrum Edukacji Kulturowej NA ŻUBARDZKIEJ Bałuckiego Ośrodka Kultury przy ul. Żubardzkiej 3, tel. 42 6516747.

Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu, w czwartki, w godzinach 10:00-14:00 w salach UMŁ, pomieszczeniach Bałuckiego Ośrodka Kultury i innych instytucji kultury. Szczegółowy harmonogram przekazany zostanie słuchaczom podczas inauguracji.

W pierwszym semestrze (zimowym) proponujemy 8 spotkań w następujących terminach:

4 i 18 października 2018, 8 i 22 listopada 2018, 6 i 13 grudnia 2018, 10 i 24 stycznia 2019.

Uroczysta inauguracja zajęć: 4 października, Duża Sala Obrad, Urząd Miasta Łodzi (ul. Piotrkowska 104)

 

Program SUIIIW składa się z czterech bloków tematycznych (modułów):

Miasto

Jak konstruowany jest budżet miasta? Jaki wpływ mają na niego łodzianie? Jak wygląda w praktyce rewitalizacja? Samorząd, prawo, rzecznik seniorów, ochrona praw konsumenckich, budżet obywatelski, opieka zdrowotna, pomoc społeczna, komunikacja miejska, zieleń, rewitalizacja - cykl warsztatów i wykładów, których celem jest zwiększenie świadomości prawnej słuchaczy, zdobycie wiedzy o strukturach i funkcjonowaniu miejskiej administracji oraz ułatwienie korzystania z oferty dla osób 60+.

Kultura

Blok arcyciekawych wykładów z zakresu sztuki i kultury, ze szczególnym uwzględnieniem łódzkich twórców, architektury Łodzi i informacji o ofercie miejskich instytucji kultury. A do tego warsztaty artystyczne i kreatywne m.in. z literatury, teatru, sztuk pięknych, rękodzieła. UWAGA: możliwość dostosowania tematyki warsztatów do życzeń słuchaczy.

Historia

Wybitni łodzianie, przełomowe momenty w historii Łodzi, tajemnice i ciekawostki, historia wielka i codzienna - zapraszamy na cykl wykładów i warsztatów ukazujących dzieje naszego miasta i regionu; dla chętnych także m.in. nauka tworzenia drzewa genealogicznego.

Rozwój

Jak wspomagać pamięć? Jak utrzymać sprawność fizyczną i umysłową? Jak kształtować przestrzeń wokół siebie? Jak rozwijać swoją dzielnicę i miasto? Nie ma rozwoju miasta bez rozwoju jego mieszkańców. Zapraszamy na cykl wykładów i warsztatów poświęconych rozwojowi umysłowemu, fizycznemu i intelektualnemu osób w każdym wieku oraz rozwojowi wspólnot i społeczności lokalnych.

A do tego spotkania ze znanymi ludźmi, zaproszenia na koncerty, wycieczki....

ZAPRASZAMY

www.suiiiw.boklodz.pl

Wykładowcami SUIIIW będą m.in. pracownicy Uniwersytetu Łódzkiego, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, specjaliści UMŁ oraz społecznicy i aktywiści organizacji pozarządowych.

 

Informacje - zapisy - sekretariat

Centrum Edukacji Kulturowej "Na Żubardzkiej", Łódź, ul. Żubardzka 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 42 651 67 47

lodz kreuje

logo lodz kreuje pion

Newsletter Bałuckiego Ośrodka Kultury w Łodzi

loading...
INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
osób, których dane przetwarzane będą przez BOK

uslugi rozne
mecenasi

uczestnicy odbiorcy

partnerzy rodo250

Regulamin uczestnictwa i odpłatności za udział w formach stałych w Bałuckim Ośrodku Kultury

 

Jeśli, w związku z planowanym udziałem w wydarzeniu, potrzebujesz dostosowania w postaci audiodeskryptora lub tłumacza prosimy o pilny kontakt: 42 651-50-30 lub e-mail: sekretariat@bok.lodz.pl

Back to top